Finakné Freij Gyöngyi Viktória
Finakné Freij Gyöngyi vagyok, gyógymasszőr oktatóként dolgozom jelenleg és mellette egyéni vállalkozóként is dolgozom Pécsett.
Érvényes működési engedéllyel és felelősségbiztosítással rendelkező egészségügyi szolgáltató vagyok!
Szeretném megmutatni, hogy szakmailag korrekt módon is művelhető a masszőr szakma, a többi gyógymóddal együttműködve, hiszen a hagyományos nyugati orvostudományon belül nincs olyan szakterület, mely elsődlegesen az izmokkal foglalkozna. Az alapellátásban dolgozó orvoson kívül (családorvos, gyermekorvos, belgyógyász, nőgyógyász stb.) a lágy szöveti fájdalomtól vagy működési zavartól szenvedő beteg valószínűleg az ideggyógyászt (idegrendszerre specializálódott), vagy az ortopéd szakorvost (csontrendszerre specializálódott), vagy a reumatológust (ízületekre specializálódott) keresi fel.
Az eset sajátosságaitól függően az ilyen beteg a legnagyobb valószínűséggel vagy sebészeti kezelést vagy gyógyszereket kap vagy beutalják fizioterápiára.
A fizikoterapeuták, a klinikai masszázsterapeuták bizonyos feltételezések alapján dolgoznak, amelyek annyira maguktól értetődőek, hogy akár a terület axiómáinak is tekinthetők.
1. Az egyén egy teljes, meg nem osztható szervezet, amelyben minden összeköttetésben és kapcsolatban áll egymással.
2. A megrövidült izomszövet nem képes munkát végezni.
3. A test lágy szövetei válaszolnak az érintésre.
4. Gyógymasszázs célja a fájdalom ördögi körének megszakítása, a szövetek lokális keringésének javítása, a szöveti oxigenizáció és anyagcsere fokozása, az izomtónus normalizálása, a szervezet általános állapotának javítása.
Közvetlen fizikai és élettani hatásain túlmenően tartós hatása van a kezelt személy testi- lelki egészségére.
A testi hatások lelki komponensekkel (feszültségoldás, gondoskodás érzése) társulva, gyógyszerrel esetleg nem elérhető jó közérzetet biztosíthatnak.